Aktualności

Mikołaj Kończal zwycięża

Świetny wynik naszego zawodnika Mikołaja Kończala, który zwyciężył w grze singlowej na Ogólnopolskim Turnieju Grupowym Młodzików (do lat 14) w Olsztynie.

W fazie eliminacyjnej Mikołaj pokonał następujących zawodników (wynik w setach): Michała Dójczyńskiego (MKT Łódź) 2/0, Karola Romera (ST Tie Break) 2/0 oraz Radosława Gajewskiego (Lechia Tennis Club) 2/0.

W grupie finałowej o miejsca 1-4 pokonał Filipa Tatera (KS Budowlani Olsztyn) 2/0, Olafa Pieczkowskiego (UKS RP SPORT Olsztyn) 2/1 oraz przegrał z Maksem Grygołowiczem (WKS Flota Gdynia ) 0/2 .

Gratulujemy!

 

 

Maraton tenisowy Skrzatów zakończony

W miniony weekend zakończył się w naszej Akademii trwający pięć dni Ogólnopolski Turniej Skrzatów (do lat 12). Ogółem w turnieju udział wzięło 29 chłopców oraz 26 dziewcząt z całej Polski. Rozegrano turniej singlowy i deblowy dla 8 najwyżej sklasyfikowanych par. Jak podkreśla dyrektor turnieju Henryk Gawlak, poziom poszczególnych meczy był zróżnicowany.

Udany występ zanotował zawodnik Akademii Hugo Kwaśniewski, który w grze singlowej przegrał w ćwierćfinale z Mateuszem Trojanowskim (UKS Piątki Wałcz) 0/6 2/6 (a jest rocznikiem młodszym), natomiast w deblu grając w parze z Dorianem Juszczakiem (AT Promasters Szczecin ) zwyciężyli, nie tracąc żadnego seta.
Wyniki finałów:

Finał singla chłopców

Dorian Juszczak (A.T. Promasters Szczecin) – Mateusz Trojanowski (UKS Piątki Wałcz)  6/2 6/1

Finał debla chłopców

Dorian Juszczak (A.T. Promasters Szczecin)/Hugo Kwaśniewski (Angie) – Andy Allen (MATCHPOINT)/Adrian Smater (MTC Warszawa ) 6/0 6/3

Finał singla dziewcząt

Sonia Pieczyńska (WKS Grunwald P-ń) – Zuzanna Pawlikowska (KS AZS AWF Wrocław) 6/2 6/1

Finał debla dziewcząt

Anastasia Bozova (AZS Łódz)/Sonia Pieczyńska (WKS Grunwald P-ń) – Oliwia Orlińska / Zuzanna Pawlikowska (KS AZS AWF Wrocław) 3/6 6/3 (10-8)

Serdecznie gratulujemy!

Był to ostatni turniej ogólnopolski sezonu zimowego 2016/17. Zapraszamy na otwarte już korty zewnętrzne typu hard!

Katarzyna Kawa Mistrzynią Polski

Wspaniałe rezultaty naszych zawodniczek na Mistrzostwach Polski Kobiet w tenisie w Lublińcu!

Katarzyna Kawa zdobyła dwa medale – złoty w singlu, nie tracąc seta w całym turnieju, i brązowy w deblu. W grze singlowej w meczu finałowym pokonała reprezentantkę AZS Poznań Juliię Sokolovskają 6/2 7/5, natomiast w grze deblowej w parze z Patrycją Polańską (STK Sopot) przegrały w półfinale z Juliią Sokolovskają (AZS P-ń) i Zuzanną Wilk (KS Górnik Bytom) 6/2 6/7(4) 8-10.
Również z medalem brązowym wróciła z Mistrzostw Julia Oczachowska, która w singlu w półfinale przegrała z koleżanką klubową Katarzyną Kawą 0/6 2/6.

Brawo dziewczęta, wielkie gratulacje!

 

Wiosna w ‚Angie’

Miło nam zakomunikować, że w naszej akademii tenisowej odbyły się już pierwsze zajęcia na kortach zewnętrznych twardych.

Ceny kortów: 40 zł 1 godz., członkowie 30 zł
Rezerwacja kortów: tel. 602 282 309

Zapraszamy wszystkich sympatyków żółtej piłeczki!

Skrzaty w ‚Angie’

W najbliższy weekend w ‚Angie’ będzie miał miejsce Ogólnopolski Turniej Skrzatów Dziewcząt i Chłopców (do lat 12), na który zgłosiło się 31 chłopców oraz 27 dziewcząt. Odbędzie się turniej singlowy oraz turniej deblowy dla 8 najwyżej klasyfikowanych par.

W turnieju wystąpią reprezentanci naszej Akademii: Hugo Kwaśniewski obecnie klasyfikowany na listach PZT na 11 miejscu, Laura Stypuła (ranking 30), Alicja Szurgot (ranking 45) oraz Maja Stoińska (ranking 110).

Turniej kończy bardzo długi cykl halowych turniejów ogólnopolskich sezonu zimowego 16/17 w naszej Akademii.

Orientacyjny plan turnieju:

Sobota początek gier godz. 12:00
Niedziela godz. 9:00
Poniedziałek godz. 9:00
Wtorek godz. 9:00

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zwycięstwo Zofii Sarnowskiej

Zofia Sarnowska, podopieczna trenera Jacka Zielińskiego, zwyciężyła w grze singlowej na Turnieju Wojewódzkim Młodzików (grupowy do lat 14) o Puchar Dyrektora MOSIR Zielona Góra.

W fazie eliminacyjnej w swojej grupie Zosia pokonała kolejno w setach Julię Kowalczyk (UKS C’mon Z.Góra) 2/1, koleżankę klubową Tatianę Burdzińską 2/0 oraz Hannę Piotrowską (TKS KROS Tarnowo Podgórne) 2/1.

W finale pokonała Emilię Hejduk (GKT Nafta Zielona Góra) 2/0 oraz przegrała 1/2 z Olimpią Janecką (UKS C’ mon Z.Góra). Dzięki lepszej różnicy wygranych setów zajęła pierwsze miejsce.

Gratulujemy!

Witold Konopko na podium

Świetny rezultat Witka Konopko na Ogólnopolskim Turnieju Super Serii (do lat 16) w Warszawie! Podopieczny trenera Wojciecha Gawlaka w grze singlowej dotarł do półfinału, w którym po bardzo wyrównanym meczu przegrał z Dawidem Wiśniewskim (Goplania Inowrocław) 6/7(3) 7/5 6/7(5).

W grze deblowej wraz z Albertem Chudym (UKS Smecz Gniezno) dotarli do finału – mimo walki do ostatniej piłki przegrali z parą Tomasz Frankowski (DeSki Warszawa)/ Kaweł Kaliszewski (KT Legia Warszawa) 6/4 4/6 (6-10). Gorące brawa dla Wicia i jego partnera deblowego!