Henryk Gawlak

Henryk Gawlak

Od stycznia 2010 koordynator szkolenia w A.T. Angie. Mgr wychowania fizycznego. Pracownik Katedry WF i Sportu UAM w Poznaniu. Ponad 40 lat pracy nauczycielsko – trenerskiej. Instruktor tenisa. Licencjonowany Dyrektor turniejów tenisowych.

Twórca i organizator programu turniejów w Tenisowym Przedszkolu w Wielkopolsce od 2004r. Koordynator szkolenia w reaktywowanej sekcji tenisowej K.S. Posnania gdzie przygodę z tenisem zaczynali lub kontynuowali tacy zawodnicy jak: Magda Linette, Olga Brózda, Karolina Filipiak, Barbara Pietrkiewicz, Agata Burdzińska, Krystian Pfeiffer, Wojciech Gawlak, Michał Filipiak, Michał Nispoń i wielu innych, również koordynator szkolenia w sekcji tenisowej T.S. Olimpia. Kierownik i organizator „Sportowych wakacji z rakietą” programu Ministerstwa Sportu i PZT od 2003r. Organizator pikników tenisowych w Wielkopolsce w 2006r. „Szukamy Tenisowych Asów” akcji sponsorowanej przez BZWBK.

Współtwórca sukcesów tenisowych syna Wojciecha wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, zawodnika ligowego w klubach w Polsce oraz Niemczech, Mistrza Polski w deblu w parze z Markiem Oratowskim – Gliwice 2007.

Kontakt: tel. 605 306 448, email: gawtenis@wp.pl