Piotr Kwaśniewski

 

Jestem silną osobowością z pasją do sportu. Wiem, że sport wymaga WSZYSTKIEGO! Spierają się teoretycy, ile w sporcie to TALENT? Ile PRACA? Moje osobiste, długie lata doświadczenia jako zawodnika, trenera, koordynatora szkolenia młodzieży i dorosłych upoważniają mnie do stwierdzenia, że sport, rekreacja może być pasją, drogą, wyborem i ….czystą przyjemnością zdrowego życia.
Wiem, jak trenować młodzież i dorosłych. Wiem, jak sprawić, żeby zachęcać do sportu. Coaching to moja pasja. To moje zasoby, nie jedyne które posiadam.
Piotr Kwaśniewski

MOJE KOMPETENCJE:

 • Jestem magistrem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
 • Od skończenia studiów zajmuję sportem; wychowałem pokolenia zawodników AZS
 • Pracuję z komercyjnymi klientami zarówno prywatnymi jak i instytucjonalnymi Organizując dla nich szkolenie i rozwój sportowy
 • Posiadam licencje trenera tenisa ze specjalnością wyczynowy tenis Niemieckiego Związku Tenisowego
 • Licencja trenera zawodników wyczynowych pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego i według wymogów ITF ( Międzynarodowa Federacja Tenisa)
 • Prowadzę treningi w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

ŻYCIORYS SPORTOWY

 • Jestem związany z zawodowym sportem, w szczególności tenisem- od dzieciństwa.
 • Byłem zawodnikiem KS Warta .
 • Bardzo cenię sobie zdobyte mistrzostwo województwa do 16 lat.
 • Zdobyłem z AZS Poznań drużynowe mistrzostwo Polski do lat 18.
 • Pierwszoligowa drużyna mężczyzn AZS Poznań – tam zdobywałam szlify i hartował się mój charakter
 • Cenię sobie bardzo staż zawodniczy w Niemczech – w klubach tenisowych BHC Bremę, T.C. Schwarz-Weiss Bremen, T.C. Beckedorf.
 • Z drużyną mężczyzn T.C. Schwarz-Weiss Bremen awansowałem do I Regionalnej Ligi Niemiec
 • W parze z partnerem z klubu T.C. Beckedorf  zdobyłem tytuł mistrza okręgu w grze podwójnej (1997 r.)

KARIERA ZAWODOWA
Pracowałam jako trener koordynator w niemieckich klubach.
W klubie T.C. Beckedorf pozycja trenera koordynatora pozwalała mi na wdrażanie własnych , wypracowanych metod nauczania tenisa. Organizowałem pracę instruktorów, nadzorowałem proces szkolenia dzieci i dorosłych. Organizowałem imprezy sportowe w Klubie.
Moi wychowankowie, to technicznie bardzo sprawni zawodnicy, ale też mocne charaktery, które kształtowały się pod moim okiem przez lata.
Latach 1999 – 2004 to mój osobisty kontrakt z AZS Poznań i trenerska przygoda.

Trener drużyny Mistrzów Polski Mężczyzn ( 2000 r.)
Trener drużyny Mistrzów i Wicemistrzów Polski do lat 12 i do lat 14 ( 2000 r. –2003r.)
W tym samym roku ( 2003 r.) – opiekun, trener drużyny reprezentacji Polski chłopców do 14 lat na Mistrzostwa Europy w Bresci we Włoszech ( w drużynie był wtedy 13 – letni Jerzy Janowicz oraz mój wychowanek Wojtek Banasik – obecnie trener tenisa).
Trener indywidualny medalistów mistrzostw Polski do lat 12 i do lat 14.
Opiekun na wielu wyjazdach na międzynarodowe turnieje w kategorii do lat 14.

ZAWODNICY MOIM POTENCJAŁEM

Mieszko Kwaśniewski – czołowy zawodnik Polski w kategorii do 18 lat. Brązowy medalista Mistrzostw Polski w singlu i deblu do lat 18 ( 2016 r.) Drużynowy Mistrz Polski z AZS Poznan – grudzień 2016. Członek kadry narodowej do 18 lat, klasyfikowany na liście ITF Juniors. Od kilku lat najlepszy zawodnik wielkopolski w swoim roczniku. Pracę trenera i osiągnięcia Mieszka doceniła Fundacja Piotra i Pawła fundując stypendium sportowe dla zawodnika wspierając, w sposób kluczowy, jego rozwój.

Hugo Kwaśniewski ( ur. 2006) Jako ośmiolatek wygrał cały cykl turniejów wchodzących w cykl Mistrzostw Województwa do lat 9 oraz turniej finałowy – zdobywając tytuł Mistrza Województwa do 9 lat ( 2014 r. – rozgrywki w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie) W sezonie 2015 wygrał już dwa turnieje do 10 lat będąc o rok młodszym. W styczniu 2015 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 10. W 2016 – Hugo Kwaśniewski zdobył Mistrzostwo Województwa do 12 lat ( jako 10 latek). Hugo – Drużynowy Mistrz Polski Skrzatów do 12 lat z AZS Poznań.

PRZEGRANI REZYGNUJĄ – ZWYCIĘZCY NIGDY NAWET O TYM NIE POMYŚLĄ
LOSERS QUIT – WINNERS NEVER EVEN THINK ABOUT IT !