Tenisowe Przedszkole

HENRYK GAWLAK  – członek Zarządu WZT , organizator i twórca programu turniejów w Tenisowym Przedszkolu w mini tenisie w Wielkopolsce.

Pomysł i program powstał  w 2004 roku ,a pierwsze Mistrzostwa Wielkopolski odbyły się  latem  2005 roku  na kortach  WKS Grunwald Poznań. Proces szkolenia mistrza żółtej piłeczki to proces długofalowy. Najtrudniejsze w tenisie jest pierwsze 10 lat, później jest łatwiej .

Tenisowe  Przedszkole od najmłodszych  lat  w prawidłowy i systematyczny sposób przygotowuje dziecko do coraz trudniejszych zajęć szkoleniowych.

Odpowiem państwu na kilka pytań, które sam sobie zadałem dotyczących Tenisowego Przedszkola.


Podstawowe  cele Tenisowego Przedszkola:
–  Promocja  tenisa.
–  Pozyskanie  nowych adeptów do szkolenia.
–  Urozmaicenie treningów.
–  Rywalizacja .

Co to jest ?
Zajęcia w początkowym okresie to zabawa. Jest to program skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym około szóstego roku  życia . W tym wieku jest bardzo szybki rozwój zdolności ruchowych . Jest to okres w którym dziecko bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach sportowych. Jednym z bardzo ważnych  czynników  w realizacji programu szkolenia jest rodzina ,która powinna stworzyć sportową atmosferę niezbędną w dalszym szkoleniu.

Jak wyglądają zajęcia?
Atmosfera zajęć sportowych z udziałem dzieci przedszkolnych jest pełna radości i spontaniczności . Zajęcia nie mają charakteru nakazowego .Są bardzo urozmaicone z przewagą gier i zabaw.

A co z tenisem ?
Trenerzy wykorzystują  w swoich zajęciach sprzęt specjalistyczny(lżejsze i krótsze rakiety, lżejsze piłki),bardzo różnorodny i kolorowy ,który  bardzo uatrakcyjnia zajęcia . Ukoronowaniem tych zajęć jest rywalizacja na nie standartowych , zmniejszonych  kortach. Mniejszy kort umożliwia ćwiczenie techniki i taktyki tenisowej.

Realizacja programu w naszym województwie
Sądzę że jesteśmy  wiodącym województwem w Polsce. Na organizowany cykl turniejów w mini tenisie przyjeżdżają  dzieci z różnych  stron  Polski. Akademia Tenisowa Angie  oraz Wielkopolski Związek Tenisowy organizują turnieje dla 7 latków  (Biedronki) oraz 8 latków  (Szkraby), które bardzo uatrakcyjniają system szkolenia. Formuła  rozgrywania turniejów jest zmienna zarówno w okresie zimowym jak i letnim celem podnoszenia swoich indywidualnych umiejętności technicznych. Dziecko do 14 roku życia musi opanować wszystkie uderzenia tenisowe oraz wstępne zasady taktyki.

Jakie są koszty?
To bardzo ważny argument w mini tenisie ponieważ koszty ponoszone przez rodziców są niskie a prowadzone zajęcia w grupach 5-6 osobowych czynią je małe. Zajęcia z mini tenisa pozwolą  wcześniej  dać odpowiedź  czy  jest   to sport dla naszego dziecka.

Gdzie się zgłaszać ?
Zapraszamy do  Akademii Tenisowej Angie  w Puszczykowie, ul. Sobieskiego 50 .
Adres email: gawtenis@wp.pl

Telefon kontaktowy : 605-306-448

Jestem przekonany, że nasze działania w Tenisowym Przedszkolu przyniosą wymierne korzyści nie tylko sportowe, ale również wychowawcze. Naszym głównym celem jest wykreowanie nowych twarzy polskiego a może i światowego tenisa.

HENRYK  GAWLAK