VI Ogólnopolski Turniej Krasnalek

VI Ogólnopolski Turniej Krasnalek

Do Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie tym razem zawitały dziewczynki (rocznik 2007 i poniżej) na VI Ogólnopolski Turniej Krasnalek. W turnieju udział wzięły 22 małe tenisistki z całej Polski.

Rozegrano turniej singlowy (dwa sety od stanu 0:0, przy stanie setów 1:1 – tie -break do 10 oraz turniej deblowy od stanu setów 2:2). Oto szczegółowe wyniki naszego turnieju:

Półfinały singla

Marta Nadajewska (UKS A.T. Challenge Piotrków Trybunalski) – Nadia Kulbiej (NST) 7/5 6/2

Maria Wojtaszczyk (Atak Łódź) – Emilia Nizio (ACT Sport Tarnów ) 1/6 7/5  10/12

Finał singla

Marta Nadajewska (UKS AT. Challenge Piotrków Trybunalski) – Emilia Nizio (ACT Sport Tarnów) 6/3 6/1

Finał debla

Maria Wojtaszczyk (Atak Łódź)/Wiktoria Woroniecka (Promasters Szczecin) – Natalia Kłys (NST )/Emilia Nizio (ACT Sport Tarnów) 4/6 6/7 (3)

drabinki-gra-pojedyncza

drabinki-gra-podwojna

Jak podkreśla główny organizator i zarazem dyrektor turniejów Henryk Gawlak „frekwencja w tym roku była bardzo słaba. Na prawie 40 milionowy kraj (na dzień 31.12.2106 – zarejestrowanych 138 klubów) w turnieju udział wzięło zaledwie 26 chłopców i 22 dziewczynki. Temat frekwencji pozostawiam do przemyśleń przez dział szkolenia PZT. Poziom umiejętności bardzo zróżnicowany – poziom dziewcząt od fazy ćwierćfinałów był bardzo wyrównany, natomiast chłopcy prezentowali słabszy poziom”.
Oprócz pucharów i medali zwycięzcy otrzymali „dzikie” karty do turnieju Dubrovnik Dud Bowl Tennis Championships w okresie letnim w Dubrowniku.
VI Ogólnopolski Turniej Krasnali i Krasnalek przeszedł do historii. Za rok zapraszamy roczniki 2008.

 

 

Share this post